Golf Rakousko

Hledej hřiště

Praha

Úžasná panoramata v Golf Club Urslautal

Jsou věci, které prostě v Čechách a ani na Moravě nemáme. Máme sice kopce, kopečky a taky Krkonoše, ale nemáme Alpy. Proto jezdíme do Rakouska v zimě i v létě, na jaře i na podzim. A právě Golf Club Urslautal je přesně takovým lákadlem, za kterými tam jezdíme.

Golf Club Urslautal

Golf Club Urslautal v kostce

  • Vzdálenost z Prahy: 447 km
  • Vzdálenost z Brna: 502 km
  • Vzdálenost z Ostravy: 667 km
  • Počet jamek: 18
  • Tip na ubytování v okolí: Hotel Puradies, Leogang
  • Hodnocení redakce: 8/10
  • Zvláštní znamení Golf Club Urslautal: krásné okolí alpských vrcholků
  • Odkaz do katalogu: GC Urslautal – Saalfelden

Hora volá

Saalfelden – Maria Alm. Kdo jezdí na hory lyžovat do oblasti mezi Zell am See a Leogang, už byl tomuto golfovému hřišti nedaleko. Takže pokud patří mezi vaše vášně kombinace Ski & Golf, v této oblasti jste naprosto správně. Mě osobně tahle osmnáctka naprosto okouzlila. Celou cestu z Leogangu sice vnímáte hory kolem sebe, ale jako řidič si to moc neužijete. Než vjedete na parkoviště u Golf Club Urslautal na úpatí horského masivu „Kamené moře“ (Steinernes Meer). V tu chvíli Vás při hezkém počasí (ovšem) naprosto okouzlí výhled do okolí.

Golf Club Urslautal

Člověk si řekne v autě, že nejdřív půjde na driving, potom na chipping a ve finále ještě vyzkouší rychlost greenů při puttování, ale já šel jako první na terasu klubové restaurace. Tam si v klidu sednete, dáte si drink, nebo dva, nebo tři ale to už máte pomalu tee-time a na trénování nezbývá čas, takže rychle dva putty po cestě k prvnímu odpališti a stačí (to prosím samozřejhmě neberte jako univerzální návod!:-))

Golf Club Urslautal

Tak hezkou hru…

První jamka na hřišti Golf Club Urslautal je trochu záludná – vlevo plot, vpravo plot…takže rovnou ránu, nahrát si do doglegu (pozor, plot vpravo jakožto out trvá až k jamce) a dál už to znáte každý podle sebe. Druhá jamka je také zajímavá a pokud nechcete skončit vpravo ve vodě, musí váš odpal vypadat jako z učebnice golfu. Ale pokud se do toho pořádně opřete, budete to mít k jamce už jen kousek.

Golf Club Urslautal

Jelikož se nacházíte zhruba 800m nad mořem, jsou vaše rány samozřejmě o něco delší – a pokud hrajete v Urslautalu jako já, v červenci, tak zjistíte, že klidně můžete brát o jedno až dvě čísla kratší hůl, než jste běžně zvyklí. Já jsem si to plně uvědomil na pětiparové osmičce, což je současně i nejtěžší jamka na hřišti a můj odpal hybridem byl delší o nějakých 20-30m, než bych čekal. Ještě o metr dál a mohla to být biozóna.

Golf Club Urslautal

Závěr první devítky je tvořen relativně jednoduchým čtyřparem, ale chce si to dát pozor na bankry. Každopádně druhá devítka začíná opět záludně – když stojíte na odpališti, vypadá jamka číslo deset relativně jednoduše, ale ne nadarmo je to druhá nejtěžší jamka na hřišti a věřte tomu, že vodní překážka k tomu přispívá měrou vrchovatou. Každopádně mně osobně se druhá část hřiště Golf Club Urslautal líbila víc. Svádí k mnohem riskantnější hře, než by člověk chtěl hrát a umí také velmi tvrdě trestat nepřesnosti, ale nabízí z mého pohledu více možností ke skórování – zejména šestnáctá jamka se přesným a dlouhým hráčům přímo nabízí k tomu, atakovat eagle.

Golf Club Urslautal

Poslední jamka mě sice vytrestala, jelikož jsem hrozně moc chtěl vyhrát soutěž o nejdelší drive ve flightu (a to se moc nepovedlo), ale hřiště Urslautal mě dostalo. A moc se těším, až se na něj zase vrátím!

 

Golf Club Urslautal

 

 

Facebook

Loudmouth Deštník Shiver Me Timber