Golf Rakousko

Hledej hřiště

Praha

Golf Club Ellmau: Divokej císař z hor

Ellmau je místo, kde se natáčí populární seriál Doktor z hor a také zde máte naprosto úžasný pohled na horský masiv Wilder Kaiser (ano, v překladu Divoký císař). A co to má vše společné s golfem? Tři věci...lépe řečeno, tři devítijamková hřiště: Wilder Kaiser, Ellmau a Tirol.

Wilder Kaiser Panorama - Golf Club Ellmau

Golf Club Ellmau v kostce

  • Vzdálenost z Prahy: 452 km přes Německo, 495 km přes Rakousko
  • Vzdálenost z Brna: 465 až 507 km dle trasy
  • Vzdálenost z Ostravy: 672 km
  • Počet jamek: 27
  • Tip na ubytování v okolí: Sporthotel Ellmau
  • Hodnocení redakce: 7/10
  • Zvláštní znamení Golf Club Ellmau: na úpatí masivu Wilder Kaiser
  • Odkaz do katalogu: Golfclub Wilder Kaiser Ellmau

Hurá na golf

Z Prahy i z Brna jste v Golf Club Ellmau za 5-6 hodin. Přičemž Pražáci oproti Brňákům mají tu výhodu, že to mohou po německé dálnici pálit skoro neomezenou rychlostí. Bohužel ale mají po cestě Mnichov, kde se z neomezené rychlosti může velice rychle stát neomezené stání, což se stalo i mně, když jsem vyrazil do Tirolska za golfem. Brňáci sice nebudou muset objíždět bavorskou metropoli, ale zase je čeká cesta po rakouské dálnici, která podle mě slouží jako jeden velký výzkumný ústav toho, jak drastické rychlostní omezení řidiči snesou. Ale jelikož v tomto případě cesta není cíl, tak zapomeneme na dálnici a už jsme na místě.

Golf Club Ellmau

Ubytování můžete pohodlně vyřešit přes různé online služby. Já byl ubytován ve Sporthotelu Ellmau, což je sice rodinný hotel (a které ubytování v Rakousku – kromě řetězců – vlastně není rodinné, že?), ale s dostatečnou kapacitou, pokud chcete vyrazit na golf s partou přátel. Navíc je to autem na hřiště asi tak 5 minut z parkoviště na parkoviště. Pokoje jsou čisté a renovované, personál příjemný (občas možná bude rozumět i česky) a jídlo vynikající. Jo a snídaně mají opravdu luxusní.

Sporthotel Ellmau v noci - Golf Club Ellmau

Golf Club Ellmau

Každopádně po snídani vyrážíme na hřiště. Trochu problém nastal díky tomu, že před naším příjezdem dost vytrvale pršelo a hratelné byly jen dvě devítky – Ellmau a Wilder Kaiser. Ale co, neexistuje pro golfistu špatné počasí, takže vzhůru na hřiště. Obě devítky vypadají dost jednoduše, takže si na odpališti řeknete „to dám, to bude max. bogey“. No, jak to bylo ve filmu? „Leda kulový!“ První odpal, druhá do greenu…a nastal problém. Sice dva putty a par, ale obtížnost tohoto hřiště je právě na greenech a kolem nich. Greeny jsou hodně členité a člověk musí opravdu hodně přemýšlet o tom, kam míček pošle. Nebudeme se vymlouvat na jejich stav, prostě to pro hráče s hcp kolem 18-20 není procházka růžovou zahradou s prstem v nose. Občas se na hřišti vyskytne záludnější rough nebo rozrostlější keř, případně nějaká ta stodola, ale fairwaye by neměly být tím hlavním problémem.

Ellmau devítka - Golf Club Ellmau

Na své si určitě přijdou majitelé dálkoměrů, jelikož vše se zdá blíž, než tomu je ve skutečnosti – a pokud si nedáte pozor, tak vám to nějakou tu ránu sebere. Na druhou stranu ale některé jamky skýtají možnost volby – buď riskatnější rána mezi stodolou a autem s výhledem na birdie/par nebo bezpečná hra po fairwayi a jistý par, maximálně bogey. Jo, ale abych nezapomněl…blbý je, když to mezi tu stodolu a ohradník netrefíte – míč totiž skončí buď mezi ovcemi nebo u kraviček a kromě horšího výsledku na jamce můžete vyndat i novou kuličku z bagu.

To jsou panoramata

Několik jamek má i výhled na jezírka s vodotryskem…kochat se určitě budete, je to nádherný pohled. Někteří jedinci sice po své ráně už nebudou tak nadšeni, ale co, do vody to můžete poslat i na domácím hřišti, tak vám to tady snad nebude tolik vadit. Obzvlášť, když máte za zády alpské vrcholky!:)

Ellmau vodotrysk na hřišti - Golf Club Ellmau

Jako druhou devítku hrajeme Wilder Kaiser a je vcelku podobná Ellmau. Co mě ale pobavilo / překvapilo, byla technická vybavenost místních greenkeeperů. Traktory s vysavačem vody z fairwayí, vysoušeče greenů…u nás jsem to ještě nezažil. Pořizovací cena asi nebyla nejnižší, ale na druhou stranu, pokud hřiště stojí o hráče a nechce mít ekonomicky horší výsledky kvůli špatnému počasí, asi neexistuje jiná cesta. Během dopoledne na hřišti skoro nebylo znát, že předtím několik dní pršelo. A když jsme šli další den hrát Tirol, tak jsme ani nepoznali, že hřiště bylo den předtím zčásti pod vodou.

Golf Club Ellmau - Wilder Kaiser

Kurs Tirol

Když už jsem nakousl Tirol, tak se jedná o devítku, která je trochu jiná než předchozí dvě v Golf Club Ellmau. Zaprvé se nejdřív trochu projdete, než dorazíte na první odpaliště. A za druhé mi přišla mnohem lepší, než předchozí dvě (nojono, tak jsem na ní měl lepší skóre, a co jako?:D). Ale vážně – pokud se chcete na hřišti Wilder Kaiser zahřát a rozehrát, začněte hrát Tirol. Potom se vám budou hrát lépe i další dvě devítky.

Co se vybavenosti klubu týče, vše je jak má a nic nechybí. Dokonce musím pochválit obsluhu baru – druhý den jsme byli na hřišti ještě před otevírací dobou, ale vůbec nebyl problém nám načepovat pivo životabudič a udělat kávu. Rovněž oběd po hře byl vynikající.

Co říci závěrem? Golf Club Wilder Kaiser Ellmau je velice příjemné místo na golf. Pokud s golfem v Alpách začínáte, klidně první kola jeďte odehrát sem. Nečekají vás žádné výšlapy, ale horské vrcholky máte na dohled. Nadmořská výška je něco přes 700m a po hře budete mít žízeň tak akorát.

Golf Club Ellmau

Tipy v okolí: Brenner-Alm

Tato horská chata skýtá výhled do celého údolí a výborně tam vaří!

Golf Club Ellmau - Brenner Alm

Golf Club Ellmau - Brenner Alm

Golf Club Ellmau - Brenner Alm

Facebook

Loudmouth Deštník Shiver Me Timber