Golf Německo

Hledej hřiště

Praha

Mercedes-Benz Course (Bad Griesbach, Hartl resort)

Zhruba 250km od Prahy se nachází největší golfový resort Evropy se 129 jamkami celkem. Jedním, a nejmladším, z mistrovských hřišť, je Mercedes-Benz Course. Stejně jako vedle ležící hřiště, nesoucí název Franz Beckenbauer, je i pod tímto jako architekt podepsán Bernhard Langer.

1

Jedná se o rovinaté hřiště, kde si bez problému zahraje i rekreační hráč, bez velké fyzické kondice. Pro amatérského hráče s HCP vyšším než je zdrávo, jsou největšími překážkami na hřiští voda a stromy. Ale pokud budete hrát s rozumem, můžete zahrát krásný výsledek.

2

Hřiště má PAR 71 a Bernahrd Langer dokázal spojit nové plochy s již přítomným lužním lesem a porostem, pročež hřiště působí mnohem starším dojmem. Zajímavou jamkou je 13ka, jejiž green se nachází na poloostrově, vzdáleném 145m od odpaliště. Výzvou nakonec je určitě jamka č. 18 (dlouhý PAR 4), jejíž green je chráněn rozlehlou vodní překážkou a lehce se vám může stát, že si budete připadat jako Kevin Costner ve filmu Zelený svět (v roiginále Tin Cup).

3

Hodnocení hráčů:

Lukáš (HCP 4,5):

Kristýna (HCP 8,1):

Karel (HCP 33,2):
Ze žlutých odpališť je hriště příjemné a hratelné. Bohužel mě zradila krátká hra a několik míčů si šlo zaplavat, ale jinak jsem na hřišti neměl zásadní problém, pokud nepočítám (ne)techniku svého švihu a z toho plynoucí topované rány apod., končící ve vodě. Bohužel počasí nám v den hry moc nepřálo, ale i tak jsem si dvakrát zahrál jamku v paru a díky příjemnému marshalovi, a dovezené svačině, jsem si celou hru užil 🙂

4

Na tomto hřišti každopádně platí, že je lepší hrát na green o jednu ránu nad regulaci, i když by to šlo rychleji, než riskovat nepovedené rány do vody. Při 90° doglegu jsem to zkusil přes vodu, ale bohužel jsem musel dropovat a kdo nemá dlouhé drajvy, určitě by měl hrát na jistotu.

Facebook